Morovers av André Bjerke ble lest opp av et par av Fjell skoles elever. Etterpå fikk hver av skolens 600 elever boller for å feire at skolen nå har et flott, nyoppusset skolebibliotek.
Nytt og flott skolebibliotek innviet
Fjell skole tilbyr en spennende bokverden.
Politiker Dag Fjeld Edvardsen klar til å åpne Fjell skole nye skolebibliotek. En praktbok om dinosaurer var gaven til det nyoppussede biblioteket.
Torsdag 8. april var det offisiell åpning og høytidlig snorklipp før dørene til bøkenes verden igjen ble åpnet: skolebibliotekets lokale er innbydende og lyst. Alt ligger til rette for hyggelig boklesing og boklån i tida framover for Fjell skoles 600 elever.
Eventyropplesing på sju språk
– Ved å lese bøker får leseren kunnskap og gode holdninger, sa politiker Dag Fjeld Edvardsen, som kunne fortelle de frammøtte gjestene at han selv var en flittig bruker av skolebiblioteket.
Så klippet Edvardsen snora som stengte døra inn til skolebiblioteket. Ei praktbok om dinosaurer ble så overrakt skolebibliotekar Bitte Haugen, før døra ble åpnet inn til et nyoppusset og flott lokale full av bøker.
Barna selv stod for underholdningen i form av eventyr- og diktopplesing: Blant annet ble eventyret om Gullhår lest opp av elever på sju språk.
Bokbad og fargerike veggmalerier
En stor dugnadsinnsats fra skolens lærere har skapt en fargerik bokverden. Veggmalerier av dyr, puter i forskjellige farger, et vaskekte badekar fylt til randen av spennende bøker og mange hyllemeter med splitternye bøker. Også bøker skrevet på mange andre språk enn norsk. En språkskatt som Fjell skoles elever nå kan hygge seg med i årene som kommer.
Publisert08.04.2010 13:50
Sist endret08.04.2010 14:06