Dialogmøter 2018

Som en del av den politiske styringen, er det etablert dialogmøter i virksomhetene. Dialogmøter er en arena der brukere, politikere, ansatte og virksomhetsledere fører en samtale om virksomhetens "tjenesteproduksjon".

Brukerne får anledning til å komme i kontakt med tre bystyrepolitikere, og de kan legge fram synspunkter og komme med spørsmål.

Dialogmøtene er oppstarten i budsjettarbeidet. Samtlige brukerrettede virksomheter i Drammen kommune avholder dialogmøter. Det blir laget en oppsummering fra samtalene som blir forelagt politikerne fram mot behandling av økonomiplanen.

Formannskapet

21. mars: Vann og avløp

  • Ståle Sørensen (mdg) - møteleder
  • Jannike Thorsen (h)
  • Eivind Knudsen (ap)
  • Odd Gusrud (krf)
  • Live Johannesen - virksomhetsleder

22. mars: Plan

  • Eivind Knudsen (ap) - møteleder
  • Ulv Erik Knudsen (frp)
  • Marianne Lundteigen (sp)
  • Heming Herdlevær - virksomhetsleder

19. april: Vei

  • Tove Paule (h) - møteleder
  • Arve Vannebo (ap)
  • Hilde Hovengen (frp)
  • Odd Gusrud (krf)
  • Marianne Kristine Høibraaten - virksomhetsleder

25. april: Byprosjekter

  • Ulf Erik Knudsen (frp) - møteleder
  • Tove Paule (h)
  • Jannike Thorsen (h)
  • Johannes Devold - virksomhetsleder

2. mai: Byggesak

  • Hilde Hovengen (frp) - møteleder
  • Johan Baumann (h)
  • Merete Andrea Risan (ap)
  • Heming Herdlevær - virksomhetsleder

Bystyrekomite for kultur, idrett og byliv

21. mars: Bevilling

  • Ulf Erik Knudsen (frp) - møteleder
  • Lina Strandbråten (ap)
  • Lise Løff (ap)
  • Kjell Arne Hermansen (h)
  • Caroline Hoff (h)
  • Heming Herdlevær - virksomhetsleder

22. mars: Idrett

  • Haydar Øzbal (db) - møteleder
  • Ulf Erik Knudsen (frp)
  • Kjell Arne Hermansen (h)
  • Sølvi B. Bestvold (ap)
  • Victoria Cavallini Fevik (h)
  • Lina Strandbråten (ap)
  • Marte Kristine Høibraaten - virksomhetsleder

5. april: Ledelse, organisering og styring

  • Ulf Erik Knudsen (frp) - møteleder
  • Ida Marie Brown (uavh)
  • Harald Wessel-Berg (h)
  • Sølvi B. Bestvold (ap)
  • Caroline Hoff (h)
  • Erik Brun-Pedersen - virksomhetsleder
  • Håkon Løvli - leder Kart og geodata

11. april: Kultur

  • Sølvi B. Bestvold (ap) - møteleder
  • Arild Østeby (frp)
  • Haydar Øzbal (db)
  • Arif Erkök (ap)
  • Harald Wessel-Berg (h)
  • Victoria Cavallini Fevik (h)
  • Ida Marie Brown (uavh)
  • Line Strandbråten (ap)
  • Tone Ulltveit-Moe - virksomhetsleder

18. april: Park og natur

  • Lise Løff (ap) - møteleder
  • Ulf Erik Knudsen (frp)
  • Haydar Øzbal (db)
  • Harald Wessel-Berg (h)
  • Thorbjørn Faber Geirbo (mdg)
  • Marte Kristine Høibraaten - virksomhetsleder

Bystyrekomite for oppvekst og utdanning

14. mars: Barnehager

  • Sigrid Thielemann (h) - møteleder
  • Torbjørn A. Pettersen (ap)
  • Billy Taranger (krf)
  • Jan Ivar Weimoth (ap)
  • Ravi Sunder (h)
  • Anne Gjemmestad Nilsen - virksomhetsleder
  • Anne Hofstad Dahl - virksomhetsleder

15. mars: Skole - Bragenes nettverk

  • Billy Taranger (krf) - møteleder
  • Ravi Sunder (h)
  • Ingrid Marie Ross Solberg (ap)
  • Marianne Haagensen - virksomhetsleder
  • Odd Sveen - virksomhetsleder
  • Tove Fredriksen - virksomhetsleder

21. mars: Oppvekst

  • Christina Højer Mørkve (h) - møteleder
  • Nicoline B Schie (ap)
  • Sadi Emeci (sv)
  • Hugo Limkjær - virksomhetsleder

22. mars: Skole - Gulskogen nettverk

  • Torbjørn Andreas Pettersen (ap) - møteleder
  • Christine Højer Mørkve (h)
  • Ravi Sunder (h)
  • Randi Nysæther - virksomhetsleder
  • Mari Pharo - virksomhetsleder

5. april: Skole - Konnerud nettverk

  • Kristin Haftorn Johansen (h) - møteleder
  • Ingrid Marie Ross Solberg (ap)
  • Jan Ivar Weimoth (ap)
  • Audun Martinsen - virksomhetsleder
  • Thomas Larsen Sola - virksomhetsleder
  • Cathrine Wesseman - virksomhetsleder
  • Marianne Norman Johansen - virksomhetsleder

11. april: Skole - Fjell nettverk

  •  Dag Fjeld Edvardsen (h) - møteleder
  • Nicoline B Schie (ap)
  • Billy Taranger (krf)
  • Jan Dag Michaelsen - virksomhetsleder
  • Arnstein Larsen  - virksomhetsleder
  • Pål Baklid - virksomhetsleder

11. april: Skole - Assiden nettverk

  • Victoria Øverland (ap) - møteleder
  • Dag Fjeld Edvardsen (h)
  • Kristin Haftorn Johansen (h)
  • Jan Espen Palm - virksomhetsleder
  • Lena Kilsen - virksomhetsleder
  • Lillian Fanuelsen - virksomhetsleder

18. april: Skole - Askollen/Strømsø nettverk

  • Åse Kalfoss - virksomhetsleder
  • Lars Christian Gjøsæther - virksomhetsleder
  • Gro Tveten - virksomhetsleder
  • Inge Harald Wergeland - virksomhetsleder

25. april: Skole - Frydenhaug skole

  • Ingrid Marie Ross Solberg (ap) - møteleder
  • Torbjørn A Pettersen (ap)
  • Sigrid Thielemann (h)
  • Eli Hirsch B Bekk - virksomhetsleder

Bystyrekomite for helse, sosial og omsorg

21. mars: Hamborgstrøm

  • Freddy Hoffmann - møteleder
  • Vegard Eliassen Stillrud
  • Trine Aas - virksomhetsleder

21. mars: Introduksjonssenteret og NAV

  • Havva Chukurkaya - møteleder
  • Leif Auke
  • Elisabeth Futsæter - virksomhetsleder
  • Kathrine Christiansen - virksomhetsleder

22. mars: Helsetjensten og Drammen helsehus

  • Dag Ebbestad - møteleder
  • Leif Auke 
  • Anniken Blichfeldt Muren - virksomhetsleder
  • Jan Berg - virksomhetsleder

22. mars: Konnerud

  • Silje Marie Breivik - møteleder
  • Hilde Hovengen
  • Kristina Vejlgaard - virksomhetsleder

5. april: Åssiden

  • Hilde Hovengen - møteleder
  • Freddy Hoffmann
  • Randi Håkonsen - virksomhetsleder

11. april: Losjeplassen

  • Johann Baumann - møteleder
  • Havva Chukurkaya
  • Anita Korsbøen Andersen - virksomhetsleder

18. april: Åskollen

  • Dag Eggestad - møteleder
  • Ana Maria Silva Harper
  • Liv Busland - virksomhetsleder

19. april: Marienlyst

  • Ana Maria Silva Harper - møteleder
  • Karoline Soot
  • Kari Johanne Tønnesen - virksomhetsleder

25. april: Gulskogen

  • Karoline Soot - møteleder
  • Silje Marie Breivik
  • Eva Elisabeth Szuts - virksomhetsleder

25. april: Tilrettelagte tjenester

  • Vegard Eliassen Stillrud - møteleder
  • Kine Strand Bye
  • Espen Sørvig - virksomhetsleder
  • Thea Bye - virksomhetsleder

26. april: Psykisk helse og rustjeneste

  • Ana Maria Silva Harper - møteleder
  • Vegard Eliassen Stillrud
  • Ane Kristine Aabo
  • Thor G Martinsen - virksomhetsleder

26. april: Fjell

  • Leif Auke - møteleder
  • Dag Ebbestad
  • Lill Irene Solheim - virksomhetsleder