Marienlyst helse og omsorgsdistrikt ligger i et naturskjønt område med grøntområder og parker og en andedam. Det er også gang– og sykkelvei tilknyttet både sykehjemmet og bofellesskapet.
Strømsø sykehjem har tre avdelinger med til sammen 39 beboere, to avdelinger for personer med kognitiv svikt/demens og en for somatikk. Schwartz gate bofellesskap er for personer med kognitiv svikt/demens og består av 16 leiligheter. Sykehjemmet ble sertifisert som Livsgledesykehjem i juni 2016.
Virksomheten har forebyggende sykepleier som driver oppsøkende virksomhet til eldre over 75 år som bor i eget hjem.
I Marinlyst helse- og omsorgsdistrikt er det to kafeteriaer:
Her er det mulighet for å få kjøpt, drikke, smørbrød, kake og middag. Kafeteriaen er en fin møteplass og åpen for alle.
Har dere behov for å samles, enten feiring eller for annen anledning? Vi har muligheter i kafeteriaen på sykehjemmet og i Schultz kafe, for mer informasjon ring: 32048500
Det er frisør og fotpleier på Strømsø sykehjem som alle kan benytte seg av. Time bestilles direkte hos frisør/fotpleier. Personalet kan være behjelpelig med dette. Betaling skjer direkte til frisøren/fotpleieren.
Sykehjemmet har egen sykehjemslege som kommer to ganger per uke. Samtale med lege avtales via personalet.