SPISEUKE 1

MANDAG
Lys lapskaus
Semulepudding med rød saus
TIRSDAG
Blomkålsuppe
Dampet torskefilet
Sandefjordsaus
Brokkolitopper
Kokt potet
ONSDAG
Kjøttkaker
Brun saus
Ertestuing
Kokt potet
Kirsebærkompott
TORSDAG
Søtpotetsuppe
Fiskeboller
Hvit saus
Gulrot
Kokt potet
FREDAG
Biff stroganoff
Amerikansk blanding
Potetmos
Sjokoladepudding med vaniljesaus
LØRDAG
Risgrøt
Frukt
Aften: Karbonader

SØNDAG
Laks dampet
Rømmesaus
Agurksalat
Kokt potet
Jordbærkompott

SPISEUKE 2

MANDAG
Brokkolisuppe
Fiskekaker
Hvit saus
Rotgrønnsaker
Kokt potet
TIRSDAG
Sellerisuppe
Kjøttboller
Paprikasaus
Brokkoliblanding
Stuede poteter
ONSDAG
Fiskeboller
Karrisaus
Amerikansk blanding
Kokt potet
Rødgrøt
TORSDAG
Sosekjøtt
Ertestuing
Kokt potet
Nypesuppe
FREDAG
Fiskegrateng
Gulrotstaver
Margarin
Kokt potet
Fruktsuppe
LØRDAG
Risgrøt
Frukt
Aften: Biff stroganoff
SØNDAG
Skinkestek
Brun saus
Surkål
Kokt potet
Vaniljepudding med rød saus

SPISEUKE 3

MANDAG
Torskefilet
Baconfett
Gulrotstuing
Kokt potet
Rabarbra/jordbærkompott

TIRSDAG
Kjøttkaker
Brun saus
Kålstuing
Kokt potet
Mandelkjernepudding med rød saus
ONSDAG
Lettsaltet lammebog
Lys saus
Rotgrønnsaker
Kokt potet
Is tricolore
TORSDAG
Aspargessuppe
Seikaker
Brun saus med løk
Rotmos
Kokt potet
FREDAG
Røkt kjøttpølse
Blomkålblandling
Brun saus 
Potetmos
Skogsbærkompott
LØRDAG
Risgrøt
Frukt
Aften: Pasta bolognaise
SØNDAG
Grillet kyllingfilet
Estragonsaus
Amerikansk blanding
Kokt potet
Rompudding med rød saus

SPISEUKE 4

MANDAG
Fruktsuppe
Lettsaltet svinebog
Lys saus
Kålrotstappe
Kokt potet
TIRSDAG
Gulasj (suppe)
Riskrem med rød saus
ONSDAG
Medisterkaker
Brun saus
Rødkål
Kokt potet
Sviskegrøt
TORSDAG
Fersk suppe
Høyrygg okse
Sursøt løksaus
Selleri, purre, gulrot
Kokt potet
FREDAG
Tomatsuppe
Fiskekaker
Sjysaus
Gulrot, fenikkel
Kokt potet
LØRDAG
Risgrøt
Frukt
Aften: Bondeomelett
SØNDAG
Oksekarbonader
Brun saus med løk
Herregårdsblanding
Kokt potet
Appelsingele med vaniljesaus

SPISEUKE 5

MANDAG
Gul ertesuppe
Pannekaker
Blåbærsyltetøy
TIRSDAG
Purre- og potetsuppe
Svinegulasj
Potetmos
ONSDAG
Minestronesuppe
Dampet torskefilet
Rekesaus
Gulrotstaver
Kokt potet
TORSDAG
Skinkegrateng
Margarin
Brokkoli/ertepure
Potet
Eplegrøt
FREDAG
Kjøttpølser
Soppsaus
Blomkålblanding
Potet
Aprikoskompott
LØRDAG
Risgrøt
Frukt
Aften: Indisk kyllinggryte (Tikka)
SØNDAG
Røkt svinekam
Sennepssaus
Rotgrønnsaker
Kokt potet
Karamellrand